הגיע הזמן שתכירי את וגיפם 10 מק"ג !

תכשיר יעיל להקלה ביובש וצריבה בנרתיק ואי נוחות ביחסי מין. ללא מרשם רופא

התסמינים שאת חשה בנרתיק בתקופה שלאחר תום הווסת הם שכיחים מאוד, כ-50-60% מהנשים בתקופה הזו עלולות לחוות תסמינים כגון: יובש, גרד, צריבה, כאב, במהלך קיום יחסי מין, דלקות חוזרות בדרכי השתן ותכיפות במתן שתן.

תסמינים אלו יכולים להצביע על הידקקות דפנות הנרתיק, מצב המוכר גם כאטרופיה נרתיקית. מצב זה נגרם עקב פגיעה ברקמות החיבור (אלסטין וקולגן) שמביאה לירידה בגמישות הנרתיק ומעלייה בחומציות (PH) הנרתיק, התסמינים עלולים להחמיר עם השנים ואינם חולפים.

וגיפם® נמצא בשימוש כבר 20 שנה. אושר ע"י ה-FDA בשנת 1999 ונשים רבות טופלו בוגיפם®  מאז אותה תקופה, כמו כן, נערכו מחקרים רבים על בטיחותו ויעילותו של התכשיר.

 • וגיפם 10 מק״ג הינו תכשיר יעיל, אסטרוגני נרתיקי המשמש להקלת תסמינים של גיל המעבר בנרתיק הנגרמים עקב צניחה ברמות האסטרוגן בגוף.
 • וגיפם 10 מק"ג, בעל מינון האסטרוגן הנמוך מבין תכשירי האסטרדיול לטיפול באטרופיה נרתיקית.
 • וגיפם 10 מק"ג עשוי לסייע גם ביחסי מין על ידי הגברת הסיכוך וזרימת הדם.
 • הטבליה מכילה 10 מק"ג אסטרוגן בעת המגע עם רירית הנרתיק, הלחות חודרת לטבליה ומאפשרת את שחרור האסטרוגן.
 • החומר הפעיל בוגיפם 10 מק"ג הוא אסטרדיול. האסטרדיול שבתכשיר זהה לאסטרדיול המיוצר בשחלות האישה.
 • וגיפם 10 מק"ג בעל מוליך חד-פעמי לטיפול נקי נוח ואסטטי.
 • וגיפם 10 מק"ג מאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות הישראלי.
 • להתוויה המלאה ואופן השימוש המאושרים בישראל נא לעיין בעלון לצרכן המפורסם באתר משרד הבריאות.
 • חדש – ניתן לרכישה גם ללא מרשם רופא, וזמין בכל בתי המרקחת, רשתות הפארם וקופות החולים.

 

אישור שיווק התכשיר ללא מרשם רופא מתאפשר בזכות פרופיל הבטיחות של וגיפם 10 מק"ג  

 • וגיפם 10 אפליקטור חד פעמי – טיפול נקי, נוח ואסתטי, לכן מועדף ע"י הנשים

 • בטבליות היענות גבוהה יותר לטיפול בהשוואה לקרם (שיעור הנשים שנענו ונצמדו לטיפול גבוה יותר בקרב הנשים שטופלו בטבליה, ממוצע שימוש של 1002 ימי טיפול בטבליה לעומת 787 ימי טיפול בקרם)

 • וגיפם 10 מק"ג הוא בעל מינון מדוייק וקבוע, אינו מעלה את הרמה הממוצעת של האסטרוגן בדם מעבר לרמות הנורמליות של האישה הנמצאת לאחר הפסקת הוסת

מה את יכולה לעשות? דברי על זה!

שיחה על התסמינים שלך עם הרוקח/ת או הרופא/ה עשויה לפתוח דלת להקלה של התסמינים בנרתיק. שוחחי עוד היום עם הרוקח/ת או הרופא/ה שלך על ווגיפם 10 מק"ג

מנגנון הפעלה של וגיפם 10 מק”ג בנרתיק

הצמדות הטבליה לרירית הנרתיק ושחרור איטי של אסטרודיל
טבליה יבשה
עם מגע הטבליה ברירית הנרתיק, נוצרת שכבת ג'ל על פני השטח
כאשר הלחות מחלחלת לטבליה, הטבליה נעלמת ומתוך שכבת הג'ל מתפזר אסטרדיול מסיס

מתי מומלץ להתחיל בטיפול?
יש מקום להתחיל טיפול באטרופיה נרתיקית בנשים לאחר-מנופאוזה בשלב מוקדם ככל הניתן ולהמשיך בטיפול כפי הנדרש, כך כותבים חוקרים במאמר חדש שפורסם בכתב העת הבינלאומי Maturitas. החוקרים טוענים כי במידה ומתעכבים זמן רב מדי במתן הטיפול, שינויים אלו עלולים להיות בלתי-הפיכים.

כמה זמן לאחר התחלת הטיפול בוגיפם 10 מק"ג עלייך לצפות להקלה בתסמינים?
כבר לאחר השבועיים הראשונים של הטיפול עם וגיפם 10 מק"ג חלו שינויים חיוביים ברקמת הנרתיק. הקלה ראשונית נצפתה החל מהשבוע הרביעי. התסמינים ילכו וישתפרו עוד יותר במהלך 8 השבועות הבאים של הטיפול.

כמה זמן עלייך לטפל בוגיפם 10 מק"ג?
אחרי תחילת הטיפול בוגיפם 10 מק"ג, עלייך להגיע לבדיקות תקופתיות אצל הרופא/ה שלך לפחות פעם בשנה. בבדיקות אלה עלייך לדון עם הרופא/ה שלך בתועלת ובסיכונים של המשך הטיפול. בכל שאלה על משך הטיפול, פני לרופא/ה שלך.

כדי לשמור על תוצאות הטיפול מומלץ לא להפסיק את הטיפול ולהמשיכו.
זכרי, הפסקת הטיפול עלולה לגרום לחזרת הסימפטומים תוך מספר שבועות.

האם וגיפם 10 מק"ג נחשב טיפול בטוח?
וגיפם 10 מק"ג הוא בעל מינון מדויק ואינו מעלה את הרמה הממוצעת של האסטרוגן בדם מעבר לרמות הנורמליות של אישה הנמצאת לאחר הפסקת הוסת, ולכן נחשב טיפול בטוח. וגיפם 10 מק"ג מוחדר לנרתיק כך שההורמון משתחרר מקומית רק באזור בו הוא נחוץ.

כיצד עלייך להשתמש בוגיפם 10 מק"ג?
וגיפם 10 מק"ג מוגש בצורת טבליה המוחדרת לתוך הנרתיק בעזרת מוליך. המוליך חיוני כדי למקם את הטבליה בצורה הנכונה. את המוליך יש להשליך לפח לאחר השימוש.

1. פתחי את אריזת המוליך 1. כפי שמופיע בתמונה.
2. החדירי את המוליך בזהירות לתוך הנרתיק. הפסיקי כאשר את מרגישה מעט התנגדות (8-10 ס"מ).
3. כדי לשחרר את הטבליה, לחצי בעדינות על הלחצן עד שתרגישי נקישה. הטבליה תידבק לדופן הנרתיק באופן מיידי. היא לא תיפול החוצה אם תעמדי או תלכי.
4. הוציאי את המוליך והשליכי אותו.

המינון המקובל בוגיפם 10 מק"ג:

מינון התחלתי- טבליה אחת פעם ביום למשך שבועיים ראשונים.

מינון המשכי- שתי טבליות בשבוע, במרווח של 3-4 ימים (למשל, יום שלישי ושישי).

טוב לדעת.
לאחר שבועיים של טיפול, תשתמשי בוגיפם 10 מק"ג בתדירות נמוכה יותר.

האם עלייך להחדיר את וגיפם 10 מק"ג בשכיבה?

לא קיימת הנחייה לתנוחה בה יש להחדיר את  וגיפם 10 מק"ג. לכן תוכלי לבחור בכל תנוחה הנוחה לך. הטבליה תידבק באופן מידי לדופן הנרתיק. היא לא תיפול במהלך עמידה או הליכה.

מתי תראי תוצאות

 • כבר לאחר 4 שבועות ניתן לחוש הקלה בתסמינים.

 • שיפור מובהק יושג לאחר 8 שבועות ראשונים של הטיפול.

 • כדי לשמר את ההטבה המושגת ולמנוע חזרה של התסמינים, מומלץ להגיע לבדיקות תקופתיות אצל הרופא/ה שלך לפחות פעם בשנה, בבדקות אלה  עלייך לדון עם הרופא/ה שלך על התועלת ובסיכונים של המשך הטיפול. בכל שאלה על משך הטיפול פני לרופא/ה שלך.

 • הפסקת הטיפול יכולה להביא להישנות הסימפטומים.

 • אריזה ראשונה מספיקה לארבעת השבועות הראשונים של טיפול, אריזה שניה תספיק ל-9 שבועות נוספים.

 

שאלות ותשובות

כמה זמן לוקח עד שוגיפם 10 מק"ג מתחיל להשפיע?

וגיפם 10 מק״ג מכיל אסטרדיול, אסטריול הוא הורמון מין נשי השייך לקבוצת הורמונים הנקראת אסטרוגנים. וגיפם 10 מק"ג זהה לאסטרדיול המיוצר בשחלות האישה. וגיפם שייך לקבוצת תרופות הנקראת טיפול הורמונלי חליפי (HRT) מקומי. הוא משמש להקלת תסמינים של גיל המעבר בנרתיק כגון: יובש או גירוי. במונחים רפואיים מצב זה נקרא 'אטרופיה נרתיקית'. מצב זה נגרם עקב צניחה ברמות האסטרוגן בגופך. מצב זה מתרחש באופן טבעי לאחר הפסקת הוסת. וגיפם פועל ע"י החלפת האסטרוגן אשר מיוצר בדרך כלל בשחלות האישה. הוא מוחדר לנרתיק שלך, כך שההורמון משתחרר באיזור בו הוא נחוץ. הדבר עשוי להקל על תחושת אי נוחות בנרתיק. מחקר שנמשך 12 שבועות הראה שוגיפם 10 מק״ג הפחית באופן מובהק, את מרבית התסמינים המטרידים תוך 8 שבועות. לעיתים ניתן לחוש בהקלה התסמינים כבר לאחר 4 שבועות טיפול.

למשך כמה זמן אצטרך להשתמש בוגיפם 10 מק"ג?

אחרי תחילת הטיפול בוגיפם 10 מק"ג, עלייך להגיע לבדיקות תקופתיות אצל הרופא/ה שלך לפחות פעם בשנה. בבדיקות אלה עלייך לדון עם הרופא/ה שלך בתועלת ובסיכונים של המשך הטיפול. בכל שאלה על משך הטיפול, פני לרופא/ה שלך.

כיצד עליי לאחסן את וגיפם 10 מק"ג?

הקפידי תמיד לשמור על וגיפם 10 מק"ג מחוץ להישג ידם של ילדים. שמרי על התרופה מתחת ל-25 מעלות. אחסני אותה באריזתה המקורית, אין לאחסן את התרופה במקרר.

האם התסמינים חולפים גם ללא טיפול?

מחקרים מראים כי לתסמיני האטרופיה הנרתיקית יש אופי מתמשך ומחריף (פרוגרסיבי) ככל שמתרחקים ממועד הפסקת הוסת, ואינם צפויים להיפתר באופן ספונטני.

מהו הטיפול המומלץ?

לאישה לאחר תום הוסת, הסובלת מתסמינים מקומיים בנרתיק בלבד, מומלץ טיפול מקומי בנרתיק, המכיל אסטרוגן במינון נמוך.

מהו טיפול אסטרוגן מקומי?

המשמעות של ״מקומי״ היא שמשתמשים בטיפול ישירות במקום שמושפע – במקרה זה, הנרתיק.

 

מהם היתרונות בשימוש בוגיפם 10 מק"ג?

 • מינון מדויק וקבוע

 • המינון היעיל הנמוך ביותר הקיים בישראל

 • בטבליות ההיענות גבוהה יותר בהשוואה לקרם

 • פועל מקומית בדיוק במקום שנדרש

 • הטיפול לאטרופיה נרתיקית היחיד בישראל הנמכר ללא מרשם רופא – מעיד על פרופיל הבטיחות של המוצר.

מה עליי לעשות אם שכחתי ליטול מנה של וגיפם 10 מק"ג?

אם שכחת ליטול מנה, טלי אותה מיד כשאת נזכרת. אין ליטול מנה כפולה כדי לפצות על מנה שנשכחה.

האם וגיפם 10 מק"ג בטוח?

מידע חדש ממחקרים תצפיתיים שנעשו לאחר 18 שנות מעקב בעולם, הראו שטיפול באסטרוגן מקומי, לא הראה עלייה בסיכון לתחלואה קרדיווסקולרית או עלייה בסיכון של סרטן שד, בהשוואה למטופלות שלא נטלו טיפול כלשהו.

האם עלייך להחדיר את וגיפם 10 מק"ג בשכיבה?

לא קיימת הנחייה לתנוחה בה יש להחדיר את וגיפם 10 מק"ג. לכן תוכלי לבחור בכל תנוחה הנוחה לך. הטבליה תידבק באופן מידי לדופן הנרתיק. היא לא תיפול במהלך עמידה או הליכה.

מתי מופיעים התסמינים?

התסמינים מופיעים בדרך כלל מספר שנים לאחר הפסקת הוסת, ועל כן נשים רבות אינן מקשרות בין התסמינים שהן חשות בנרתיק לבין גיל המעבר.

מדוע חשוב לטפל באטרופיה נרתיקית?

נשים שמטפלות, מדווחות על השפעה מיטיבה וחיובית על איכות חייהן, מרגישות בריאות יותר ומושכות וישנו שיפור באינטימיות ובקשר עם בן הזוג.

וגיפם 10 מק"ג מאושר לשימוש ע"י משרד הבריאות. נמכר ללא מרשם רופא וזמין בבתי המרקחת, רשתות הפארם ובכל קופות החולים. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש. מכיל אסטרדיול 10 מק"ג (כאסטרדיול המיהידראט)

פני עוד היום לרוקח/ת או לרופא/ה המטפל

Vagifem® 10 mcg indication: treatment of vaginal atrophy due to estrogen deficiency in postmenopausal women. The experience treating women older than 65 years is limite.