מתי מופיעים התסמינים? התסמינים מופיעים בדרך כלל מספר שנים לאחר הפסקת הוסת, ועל כן נשים רבות אינן מקשרות בין התסמינים  שהן חשות בנרתיק לבין גיל המעבר.

האם התסמינים חולפים גם ללא טיפול? מחקרים מראים כי לתסמיני האטרופיה הנרתיקית יש אופי מתמשך ומחריף (פרוגרסיבי) ככל שמתרחקים ממועד הפסקת הוסת, ואינם צפויים להיפתר באופן ספונטני.

מדוע חשוב לטפל באטרופיה נרתיקית? נשים שמטפלות, מדווחות על השפעה מיטיבה וחיובית על איכות חייהן, מרגישות בריאות יותר ומושכות וישנו שיפור באינטימיות ובקשר עם בן הזוג.

מהו הטיפול המומלץ? לאישה לאחר תום הוסת, הסובלת מתסמינים מקומיים בנרתיק בלבד, מומלץ טיפול מקומי בנרתיק, המכיל אסטרוגן במינון נמוך.

מהו טיפול אסטרוגן מקומי? המשמעות של ״מקומי״ היא שמשתמשים בטיפול ישירות במקום שמושפע – במקרה זה, הנרתיק.

האם עלייך להחדיר את וגיפם 10 מק"ג בשכיבה? לא קיימת הנחייה לתנוחה בה יש להחדיר את וגיפם 10 מק"ג. לכן תוכלי לבחור בכל תנוחה הנוחה לך. הטבליה תידבק באופן מידי לדופן הנרתיק. היא לא תיפול במהלך עמידה או הליכה.

כמה זמן לוקח עד שוגיפם 10 מק"ג מתחיל להשפיע? וגיפם 10 מק״ג מטפל בצניחה ברמות האסטרוגן בנרתיק, הירידה ברמות האסטרוגן הן הגורם הבסיסי לתסמינים שמהם את סובלת בנרתיק. למרות שאולי לא תראי מיד את התוצאות, וגיפם 10 מק"ג מתחיל לחדש את האסטרוגן ברגע שאת מתחילה להשתמש בו. מחקר שנמשך 12 שבועות הראה שוגיפם 10 מק״ג הפחית באופן מובהק, את מרבית התסמינים המטרידים תוך 8 שבועות. לעיתים ניתן לחוש בהקלה התסמינים כבר לאחר 4 שבועות טיפול.

מהם היתרונות בשימוש בוגיפם 10 מק"ג?
מינון מדויק וקבוע.
המינון היעיל הנמוך ביותר הקיים בישראל.
היענות גבוהה ביותר בהשוואה לקרם.
פועל מקומית בדיוק במקום שנדרש.
הטיפול לאטרופיה נרתיקית היחיד בישראל הנמכר ללא מרשם רופא – מעיד על פרופיל הבטיחות של המוצר.

למשך כמה זמן אצטרך להשתמש בוגיפם 10 מק"ג? נדרש טיפול ארוך טווח. הפסקת הטיפול עלולה להביא להישנות הסימפטומים.

כיצד עליי לאחסן את וגיפם 10 מק"ג? הקפידי תמיד לשמור על וגיפם 10 מק"ג מחוץ להישג ידם של ילדים. שמרי על התרופה מתחת ל-25 מעלות. אחסני אותה באריזתה המקורית, אין לאחסן את התרופה במקרר.

מה עליי לעשות אם שכחתי ליטול מנה של וגיפם 10 מק"ג? אם שכחת ליטול מנה, טלי אותה מיד כשאת נזכרת. אין ליטול מנה כפולה כדי לפצות על מנה שנשכחה.

האם וגיפם 10 מק"ג בטוח? מידע חדש ממחקרים תצפיתיים שנעשו לאחר 18 שנות מעקב בעולם, הראו שטיפול באסטרוגן מקומי, לא הראה עלייה בסיכון לתחלואה קרדיווסקולרית או עלייה בסיכון של סרטן שד, בהשוואה למטופלות שלא נטלו טיפול כלשהו.